آيا خلقت؛ حركت از وحدت به كثرت بوده و انرژي واحد به ذرات عالم تبديل شده وسپس گرانش جرم حاصل دوباره كثرت را به وحدت منجر مي كند؟

+5 رای

با توجه به شروع خلقت با انفجار بزرگ ، اين نكته به ذهن مي رسد كه انرژي ( وحدت يا معرفت ) در شرايطي به ذرات بنيادي تبديل شده و شكل مادي به خود گرفته باشد .جرم و گرانش حاصل از ذرات مادي (تكثر) موجب كاهش سرعت گسترش جهان و در پي آن ايجاد واحد هاي بزرگ تر ذرات ماده با پايداري بيشتر ( الكترون و پروتون واتم ها و مولكول هاي حيات)گرديده است .در ابتدا سرعت ها ي گستردگي عالم از سرعت نور به كسري از آن كاهش يافت (زمان و مكان نسبي)و در نهايت جهان كرات با عناصر مختلف و با سطوح تراز انرژي (معرفتي)مختلف و با ماهيت هاي مختلف شكل گرفت.

پرسیده شد 26 اسفند 1392 در نسبیت عام توسط ناشناس

1 پاسخ

+4 رای

دوست ناشناس این ها که شما گفتید چیزهایی هستن که دانشمندان هم در موردش نظرات مختلفی دارن در واقع شما فلسفه و فیزیک رو با هم مطرح کردید, چیزی که همه میدونن در فیزیک بیگ بنگ که جهان هستی امروز رو شروع کرده , در واقع پاسخ قطعی به این سوالات وجود نداره همه نظر میدن , هر نظری با عقل جور در بیاد و به شواهدی که با آزمایشات به دست اومده نزدیکتر باشه مورد قبول واقع میشه , ما میدونیم ستاره ها نورشون رو به سرخی میره و طول موج اون ها بلند میشه که خود این دلیلی هست برای دور شدن اجرام اطراف ما یعنی جهان رو به انبساطه , از طرفی میدونیم با این جرم موجود جهان باید با سرعت بیشتری منبسط بشه ولی نمیشه که از اونجا هم ماده تاریک وارد نظریات شد.
اگه با فلسفه به موضوع بیگ بنگ نگاه کنیم بله مقداری از معرفت به تکثر تبدیل شده پس با این حساب انرژی تاریک که در فیزیک حدود 78 درصد از جهان رو تشکیل میده چی میشه؟ آیا اون هم وحدت يا معرفتی هست که به تکثر نرسیده؟

پاسخ داده شد 27 اسفند 1392 توسط zinter (8,600 امتیاز)
بازنگری شد 27 اسفند 1392 توسط zinter

پرسشهای مرتبط

+3 رای
0 پاسخ
11 بازدید
+4 رای
2 پاسخ
397 بازدید
+3 رای
1 پاسخ
31 بازدید
+2 رای
0 پاسخ
32 بازدید
+2 رای
2 پاسخ
93 بازدید
...