دریافت امواج توسط موبایل

+9 رای

در مورد شبکه های دریافت کننده ی امواج توضیح بدید، مثلا چطور میشه که ما یک شماره موبایل رو میگیریم و امواج به اون موبایل منتقل میشه؟

پرسیده شد 11 تیر 1392 در علوم رایانه توسط مهدوی (170 امتیاز)
ویرایش شده 14 تیر 1392 توسط سعید

1 پاسخ

+1 رای
 
بهترین پاسخ

به نقل از نارنجی

enter image description here

۱- در ابتدا تلفن همراه نزدیک ترین ‎آنتن مخابراتی تلفن همراه ‎را شناسایی می کند. زمانی که شما اقدام به برقراری تماس تلفنی و یا روشن نمودن تلفن همراهتان می کنید، تلفن همراه شما یک پیام به همان آنتن ارسال می کند.

enter image description here

‎۲- در این مرحله تماس شما از طریق کابل و یا فیبر نوری به نقطه دسترسی بیسیم، واقع در ‍‍پایین دکل که به یک سویچ چند پرت متصل است، حرکت می کند.

enter image description here

۳- تماس شما (به همراهی بقیه تماس ها) ۲ راه برای انتقال به شبکه اصلی را دارد. ‎راه اول که روش معمول انتقال داده هاست، از طریق خطوط T1 ‎و یا T3 ‎بر روی بستر کابلی واقع در زیر زمین انجام می پذیرد.
‎در روش دوم داده ها از طریق یک آنتن بیسیم پرقدرت که در دید مستقیم یکی دیگر از سایتهای دارای اتصال کابلی قرار دارد، توسط امواج ‎ریز موج ‎منتقل می گردند. ‎این روش یا به صورت پشتیبان در زمان ضعف اتصال زمینی استفاده می شود و یا زمانی که از لحاظ فیزیکی خطوط T1 و یا T3 به کلی وجود ندارند.

enter image description here

4 - تماس ورودی از شبکه اصلی به سمت سوییچ باز می گردد و پس از آن به بالا، به سمت آنتن هدایت می شود تا به سمت دستگاه تلفن همراه برود.

‎(در صورتی این اتفاق رخ می دهد که دستگاه تلفن در پوشش همان آنتن باشد)
‎اگر شما جابجا شوید سیگنالی مبتنی بر تغییر سلول از طرف سلول تحت پوشش آنتن جدید به سمت تلفن همراه شما ارسال می گردد، که از آن زمان به بعد آن سلول مسئول برقراری ارتباط شما با شبکه اصلی می باشد.

پاسخ داده شد 13 تیر 1392 توسط سعید (32,120 امتیاز)
انتخاب شده 14 تیر 1392 توسط سعید

با سلام
خیلی خوب بود مفید و مختصر.
با تشکر

پرسشهای مرتبط

+2 رای
1 پاسخ
296 بازدید
+3 رای
0 پاسخ
43 بازدید
+3 رای
2 پاسخ
32 بازدید
پرسیده شد 30 اردیبهشت 1393 در تکنولوژی توسط sinasefidgar (70 امتیاز)
+5 رای
1 پاسخ
162 بازدید
پرسیده شد 16 بهمن 1392 در اینترنت توسط احمد (1,160 امتیاز)
...