ماده ای که قابلیت جذب ونگهداری صدا را دارد؟؟؟

+2 رای

قسمت جذب صدای میکروفون چگونه عمل میکند؟
خازن و دی الکتریک چیست؟؟؟

پرسیده شد 29 شهریور 1393 در تکنولوژی توسط معصومه محمدی (100 امتیاز)

1 پاسخ

+1 رای
 
بهترین پاسخ

میکروفون صدا را ذخیره نمی کند بلکه صدا را به سیگنال الکتریکی تبدیل کند . نحوه کار یک میکروفون به این شکل است که خازنی که در این نوع میکروفن به کار رفته است دارای یک صفحه بسیار سبک می باشد و از آن به عنوان دیافراگم استفاده می شود. زمانی که صدا به دیافراگم می رسد این قطعه به لرزش در آمده و فاصله بین دو صفحه خازن تغییر کرده و در نتیجه ظرفیت خازن تغییر می کند، بدین صورت که با نزدیک شدن صفحات عمل شارژ و با دور شدن صفحات عمل دشارژِ رخ می دهد.همانگونه که می دانید اگر یک آهنربا را به یک سیم نزدیک کنیم در سیم جریان الکتریکی القا می شود.
enter image description here
در این نوع میکروفن نیز از یک سیم پیچ و یک آهنربا برای تولید صدا استفاده می شود. این سیم پیچ بسیار حساس و نازک است. امواج صدا با دیافراگم برخورد کرده و دیافراگم را می لرزاند این لرزش باعث می شود که در سیم پیچ جریان الکتریکی القا شود که این جریان همان Sound Signal می باشد.
http://www.avit.ir/?p=777
http://vecam2.blogfa.com/post-302.aspx

خازن قطعه ای است که می تواند انرژی الکتریکی را در خود ذخیره کند و حکم انبار بار الکتریکی را دارد.خازن ها به اشکال گوناگون ساخته می شوند که پر استفاده ترین آنها در صنایع برق و الکترونیک خازن های مسطح هستند .
enter image description here
این نوع خازن ها از دو صفحه هادی که بین آنها ماده عایقی قرار گرفته است تشکیل می شوند .
enter image description here
صفحات خازن ، جوشن های خازن نیز می گویند که معمولا از آلومینیوم ، نقره ، قلع و روی ساخته می شوند . صفحات خازن َدر فاصله ای بسیار نزدیک به هم قرار می گیرند. عایق بین صفحات خازن معمولا از جنس هوا ، کاغذ ، میکا ، پلاستیک ، سرامیک ، اکسید آلومینیوم و اکسید تانتالیوم می باشد . به عایق بین صفحات خازن دی الکتریک می گویند
http://iseee.ir/electronics_tutorial_capacitance1.html

پاسخ داده شد 7 مهر 1393 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
انتخاب شده 8 مهر 1393 توسط آریان

پرسشهای مرتبط

+2 رای
1 پاسخ
89 بازدید
+1 رای
1 پاسخ
107 بازدید
0 رای
3 پاسخ
366 بازدید
+4 رای
0 پاسخ
89 بازدید
+2 رای
2 پاسخ
79 بازدید
...