به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چرا دراویش را اذیت میکنید [بسته شد]

–9 رای

درباره درویشی و صوفی بودن توضیح دهید

این سوال به دلیل مقابل بسته شد: اینجا جای مناسبی برای جواب دادن به این سوال نیست. اگر کمی جستجو کنید حتما به نتایج خوبی خواهید رسید.
پرسیده شد 26 Jul 2013 در اینترنت توسط سرک695 (-70 امتیاز)
بسته شد 26 Jul 2013 توسط سعید

ولی به نظر من اینجا جای جواب دادن به هرنوع سوالی میتونه باشه. اینکه من جوابش رو ندونم ملاک براین نیست که جای جواب اینجا نیست. اگه مبنا بر این باشه تمام سوالاتی که در اینجا پرسیده میشه رو میتونی با سرچ توی گوگل پیدا کنی.
توی قرآن که مرجع همه ی قوانین دنیایی و آخرتی میتونه باشه که البته هست به جدیت تمام گفته که هیچ کس حق ندارد به دیگران بی احترامی کند حتی به کسانی که خارج از دین هستند. حال عده ای به نام دراویش یا صوفی به اعتقادات خودشون هستند که بحثی جداس. این رو هم بگم بیشتر مشکلات اعتقادی و مذهبی ما براساس بیسوادی و ناآگاهی و نبودن مرجع خاص پاسخگو هستش
من به طور کلی جواب دادم ولی آمادگی پاسخ تشریحی تر رو دارم
آنانکه علی را خدا میدانند کفرش به کنار عجب خدایی دارند

ولی به نظر من اینجا جای جواب دادن به هرنوع سوالی میتونه باشه. اینکه من جوابش رو ندونم ملاک براین نیست که جای جواب اینجا نیست. اگه مبنا بر این باشه تمام سوالاتی که در اینجا پرسیده میشه رو میتونی با سرچ توی گوگل پیدا کنی.

جناب آریامهر منظورم این نیست که جواب هر سوالی که پرسیده شده را می تونید از طریق جستجو پیدا کنید. در مورد این سوال باید بگم که چون اینجا سامانه پرسش و پاسخ علمی هست پس برای افزایش کیفیت و کمیت پاسخگویی به سوالات ما باید یک سری قوانینی را اجرا کنیم یکی از اون ها هم همین مورد است یعنی باید متمرکز بشیم روی موضوعات علمی تا پیشرفت صورت بگیره اما در کنار سوالات علمی جایی را هم قرار دادیم برای سوالات آزاد و متفرقه اما همونطور که در قوانین هم گقته شده

فقط به این توجه کنید که پرسش هایی که در این بخش قرار می دهید نیز نباید به گونه ای باشد که باعث انحراف سامانه از هدف اصلی خود باشد.

این سوال که سرک695 پرسیدند مربوط میشه به مسائل دینی و اعتقادی ایشون می تونند جواب سوالشون را با کمی جستجو یا پرسش از عالم های دینی بگیرند.

...