چگونه فکر می کنیم

+1 رای

سلام
انسان چگونه می تواند فکر کند و به مطالعه و پژوهش در کارهای مختلف بپردازد؟ همین طور قسمت فکر کردن در کجای مغز است و چگونه کار می کند؟
ممنون

پرسیده شد 9 تیر 1394 در زیست شناسی توسط پارسا رنگریز (370 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

لطفا بخوانید برای تایپش وقت زیادی گذاشتم:
سوالی که شما مطرح کرده اید در حقیقت تاکنون تقریبا بدون پاسخ مانده است من سعی کرده ام با استفاده از منابعی همچون فیزیولوژی گایتون و سایر منابع دیگر پاسخی به سوالتان بدهم اما تاکید میکنم که آنچه در اینجا می نویسم بیشتر حالت بحث و تحلیل سوال را دارد و نه پاسخ قطعی و دقیق:ابتدا از دیدگاهی آناتومیکی و فیزیولوژیکی به موضوع می پردازم و سپس از دیدگاهی منطقی و فلسفی :
برای فرایند فکر عوامل فراوان و مناطق ارتباطی مختلفی در مغز با هم در ارتباط اند مهمترین این مناطق ارتباطی شامل1) منطقه ارتباطی آهیانه – پس سری – گیجگاهی2) منطقه ارتباطی پره فرونتال ،3) دستگاه لیمبیک
الف )) منطقه ارتباطی آهیانه –پس سری –گیجگاهی : این منطقه با جمع آوری پیامهای حسی از مناطق محیطی بدن به تحلیل آنها میپردازد . این منطقه خود دارای زیر ناحیه های اختصاصی خود می باشد. که شامل موارد زیر است :
1)تحلیل مناطق فضایی : این منطقه تمامی پیام های مربوط به بینایی شنوایی و حس های پیکری را دریافت میکند و دائما به محاسبه مختصات بدن و موقعیت مکانی می پردازد.
2) منطقه درک کلام : یا منطقه ورنیکه این منطقه در کل مغز مهمترین ناحیه از نظر اعمال عالی فکری است . زیرا تقریبا تمام اعمال فکری بر مبنای کلام میباشد .
3 ) منطقه ی بینایی – کلامی : که مربوط به تبدیل ارتباطات شکلی و تصویری به کلام است مانند خواندن .
4 منطقه مربوط به نامیدن اشیا: این منطقه برای درک شنوایی کلام است.
ب)) منطقه ارتباطی پره فرونتال: این منطقه برای پردازش فکر در ذهن لازم است . به نظر میرسد این منطقه اطلاعات غیر حرکتی و حرکتی را که از مناطق گسترده ی مغز رسیده اند پردازش می کند. در واقع این منظقه برای پروراندن فکر مهم است .و گفته می شود که حافظه ی مشغول به کار را که برای ترکیب افکار تازه وارد به مغز به کار می رود در خود ذخیره می کند.
در کل مهمترین منطقه در پردازش افکار قسمت ورنیکه ی مغز است و اگر فرد بزرگسالی این ناحیه از مغزش را از دست بدهد تا پایان عمر یک زندگی بدون عقل و فکر را خواهد داشت.
در هر فکر بدون شک به طور همزمان پیام هایی در بسیازی از قسمت های مختلف مغز بوجود میاید.
تفکر در ارتباط کامل با حافظه و پیام های محیطی می باشد .
در کل بشر تاکنون به پاسخی راضی کننده برای خود آگاهی انسان و یادگیری و تفکر نداشته است .
برای ادامه جواب و اطلاعات بیشتر و مفیدتر به فصل ((معنای بودن – من کیستم)) کتاب اسرار هستی صفحه 26 مراجعه کنید . لینک دانلود این کتاب در زیر گذاشته شده است:

http://www.parsbook.org/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b1-%d9%87%d8%b3%d8%aa%db%8c

پاسخ داده شد 9 تیر 1394 توسط آرش محمدی بلبان آباد (14,750 امتیاز)
بازنگری شد 11 تیر 1394 توسط آرش محمدی بلبان آباد

پرسشهای مرتبط

+3 رای
1 پاسخ
46 بازدید
0 رای
0 پاسخ
24 بازدید
پرسیده شد 10 ماه پیش در موارد دیگر توسط Eng.Nazemian (180 امتیاز)
0 رای
1 پاسخ
23 بازدید
0 رای
1 پاسخ
48 بازدید
پرسیده شد 4 ماه پیش در نسبیت خاص توسط ناشناس
–1 رای
3 پاسخ
79 بازدید
...