به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چه بخش هایی از مغز اندام های حرکتی رو کنترل میکنند؟چگونه؟

+1 رای

میخوام بدونم ما که اعضای بدنمون رو حرکت میدیم؟چه قسمت هایی از مغز نقش دارند؟

پرسیده شد 7 Aug 2016 در کالبد شناسی توسط محمد بهرامی (210 امتیاز)

1 پاسخ

+1 رای

حرکت(Movement) و کنترل حرکتی(Motor Control)امور مهمی در زندگی موجودات به ویژه انسان است و عوامل مختلفی در این فرایند نقش دارند.سیستم عصبی مرکزی(CNS)که شامل مغز و نخاع است، مهمترین عامل کنترل حرکت است. تشکیلات مغزی سیستم عصبی مرکزی، فعالیت‌های سیستم نخاعی را کنترل می‌کنند. البته سیستم نخاعی نیز ازطریق ارسال پیام‌های حسی بی شماری که از محیط دریافت می‌کند، ساختارهای مغز را جهت انجام حرکت تحت تاثیر قرارمی دهد.کنترل حرکتی (به انگلیسی: Motor control) بحث حرکت و مجموعه عواملی است که در فرایند کنترل حرکت نقش دارند. به طورکلی، حرکات مفاصل به صورت رفلکسی یا ارادی، ازطریق عضلات اسکلتی صورت می‌گیرد، عضلاتی که خود تحت فرمان و کنترل سیستم عصبی (Nervous System)هستند.
موتور کارتکس اولیه primary motor cortex یا M1 مهمترین بخش شامل عملکرد موتوری است. M1 در بخش جلویی عضله مغز قرار دارد در امتداد برامدگی که precentral gyrus نامیده می شود. نقش موتور کارتکس اولیه ایجاد برانگیزش عصبی در تولید حرکات اجرایی بدن است.
http://brainconnection.brainhq.com/wp-content/uploads/2013/03/1a.gif

پاسخ داده شد 7 Aug 2016 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)

وقعا از شما ممنونم

خواهش می کنم.

ببخشید.من 2تا سوال دیگه ام طرح کردم و امروز هم به جواباش نیاز دارم اگه میشه و اگه میتونید پاسخی مناسب برای اونا قرار بدید
با تشکر

پرسشهای مرتبط

+4 رای
1 پاسخ 240 بازدید
...