به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگر صاعقه به اقیانوس برخورد کنه چه اتفاقی می افته؟

+1 رای

ایا انرژی صاعقه در طول مدت زمان برخورد در اقیانوس پخش می شود یا نه و هر موردی که ممکنه پیش بیاد

پرسیده شد 2 Oct 2016 در الکتریسیته توسط پریسا14 (30 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

سلام.
جریان صاعقه ممکنه به اقیانوس ها هم اصابت کنه و تا شعاع معینی که بستگی به اختلاف پتانسیل و به عبارتی قدرت شارش صاعقه داره روی آب تاثیر شدید میگذاره.جانداران آبزی که درون دایره تاثیر رعد برق قرار دارند ممکنه بر اثر گرمای ایجاد شده از تخلیه الکتریکی آب پز بشند!گرمای حاصل به سرعت آب رو بخار می کنه و انفجار مهیبی رخ میده.از اون جایی که صدا در آب سریع تر از هوا حرکت می کنه موج صدای ایجاد شده از این انفجار میتونه غواص هایی که احتمالا در اون حوالی مشغول تحقیق و بررسی هستند رو کر کنه.

پاسخ داده شد 2 Oct 2016 توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+2 رای
2 پاسخ 52 بازدید
+2 رای
2 پاسخ 957 بازدید
...