به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگه میشه کوانتوم رو به زبون ساده بیان کنید

0 رای

سلام. می خواستم اگه میتونید فیزیک کوانتوم رو به صورت ابتدایی (من در پایه دوم راهنمایی هستم)
توضیح بدید. خیلی ممنون

پرسیده شد 2 Apr 2017 در مکانیک کوانتوم توسط سپهر عباسی

1 پاسخ

0 رای

یه دنیاست که خیلی خیلی خیلی کوچیکه.توی کوانتوم مواد سازنده مواد سازنده اتم ها رو برسی میکنن و انرژی های طبیعت که چهارتان رو مورد برسی قرار میدن تا بتونن برای اون یه مدل استاندارد به دست بیارن.بحث در مورد کوارک هاو ... است.مثلا فوتون.کوارک های بالا و پایین و 4 نوع کوارک دیگه و خیلی حرف ها . فکر ها . اتفاقاتی که توی دنیای روز مره حتی فکرشو هم نمیتونی بکنی.وقتی بحث کواتنتوم میشه یهنی یه ذره در یک لحضه چند جاس.وقتی بحث کوانتوم میشه یعنی یه ذره داره خودشو مرتب عوض میکنه.وقتی بحث کوانتومه یعنی یه لحضه جرم داریم اما چند لحضه بعد جرم نداریم.وقتی بحث کوانتومه یعنی تنها چیزی که میتونه محاسبات رو انجام بده یه ابر کامپیوتره.

پاسخ داده شد 17 Apr 2017 توسط badboy (10,410 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...