به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

سوختن فقط در حضور اکسیژن رخ میدهد؟

+1 رای

اگر سوختن فقط در حضور اکسیژن رخ میدهد پس چرا در فضا هم اتش سوزی میتواند رخ دهد؟

پرسیده شد 4 Jun 2017 در موارد دیگر توسط ناشناس

2 پاسخ

0 رای

بدون اکسژن سوختن اتفاق نمی افتد. سوختن انواع دارد.سوختن خورشید و ستارگان به واسطه واکنش هسته ای است.در واقع خورشید هیدروژن موجود در خود را می سوزاند.

پاسخ داده شد 7 Jun 2017 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
0 رای

گزارش بیگ بنگ، آتش در فضا با آتش در زمین تفاوت دارد. در جاذبه کم، شعله­ های آتش رفتار مشابه رفتار زمینی خود نشان نمی­ دهند. این شعله­ ها به شکل حباب ­های کروی شکل در آمده و بدون انتقال گرما نیز، شکل متفاوتی از خود نشان می­ دهند. به جای سوختن رو به بالا، جهت این شعله­ ها متاثر از سیستم تهویه فضاپیما می­ باشد. حتی سیستم تشخیص دود فضاپیما هم به کار نمی­ افتد. اما دانشمندان نمی ­دانند اگر اندازه آتش بیشتر از یک کف دست باشد چه اتفاقی خواهد افتاد.

پاسخ داده شد 8 Jun 2017 توسط نسرين مالكي (210 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...