روش معلق کردن اجسام با استفاده از نیروی الکترومغناطیس به چه شکل است ؟

0 رای

سلام ,
اسپیکر های معلقی که چند سال هست ساخته شده ایا میدونید به چه شکلی معلق می مانند و از نظر علمی چطور این کار را انجام می دهند ؟ تا انجایی که من فهمیدم با استفاده از نیروی الکترومغناطیس است , برای اینکه منظور منو بهتر متوجه بشید میتونید داخل گوگل سرچ کنید اسپیکر های معلق و کلیپ های کوتاه از این اسپیکر ها رو ببینید , میخوام بدونم چطور میشه این کار رو انجام داد و علم استفاده شده در این کار به چه شکلی است ؟

پرسیده شد 2 ماه پیش در تکنولوژی توسط alireza1375eb (40 امتیاز)

دوست عزیز که پاسخ دادید , درباره ی ابررسانا ها این موضوع درسته اما در داخل اسپیکر های معلق از ابر رسانا استفاده نشده زیرا نیاز به دمای پایین زیادی دارد !! بلکه از نیروی مغناطیسی استفاده شده که روش اون رو بنده نمیدونم که چطور با نیروی مغناطیس این کار را انجام می دهند و سوال بنده این است ؟

1 پاسخ

0 رای

دوست محترم از خاصیت ابررسانایی استفاده میشود ابَررسانایی پدیده‌ای است که در دماهای بسیار پایین برای برخی از مواد رخ می‌دهد. در حالت ابررسانایی مقاومت الکتریکی ماده دقیقاً صفر می‌شود و ماده خاصیت دیامغناطیس کامل پیدا می‌کند؛ یعنی میدان مغناطیسی را از درون خود طرد می‌کند(علت اینکه معلق میماند). مقاومت الکتریکی یک رسانای فلزی(آهنربای مثال شما) به تدریج با کاهش دما کم می‌شودنکته بسیار مهم این است که ابررساناها می‌توانند جریانی را بدون وجود ولتاژ عامل، حفظ کنند (R=V/I) چون در ابررسانا R=0 است

پاسخ داده شد 2 ماه پیش توسط آران (5,900 امتیاز)
جوابی که شما دادید مربوط به سوال بنده نبود

پرسشهای مرتبط

+1 رای
2 پاسخ
804 بازدید
0 رای
1 پاسخ
28 بازدید
+9 رای
0 پاسخ
259 بازدید
+12 رای
1 پاسخ
147 بازدید
+10 رای
1 پاسخ
888 بازدید
...