به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

یک معما در مورد زمین و جاذبه

+5 رای

فرض کنید یک چاه رو طوری رو زمین حفر مدکنیم که از طرف دیگه زمی در بیاد حالا یه سنگ رو از یک طرف چاه میندازیم داخل چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پرسیده شد 23 Jan 2014 در زمین شناسی سیاره ای توسط آرش محمدی بلبان آباد (14,750 امتیاز)

1 پاسخ

+2 رای
 
بهترین پاسخ

من فکر میکنم تا نقطه وسط زمین( مرکز زمین) با شتاب سرعتش زیاد میشه و به سمت پایین میره اما وقتی از اون نقطه رد شد کم کم سرعتش کم میشه و بر میگرده و در نهایت در مرکز زمین می ایسته.

پاسخ داده شد 24 Jan 2014 توسط zinter (8,600 امتیاز)
انتخاب شده 25 Jan 2014 توسط آرش محمدی بلبان آباد

یه ذره کاملترش کنین بهترین پاسخ میشه

دقیقا نمیدونم چی مد نظرتونه , من فکر میکنم نقطه مرکز زمین به خاطر فشار زیاد پر چگالترین قسمت اونه و در نتیجه قدرت گرانشش از همه جا بیشتره , در این صورت جسم ما به سمت بیشترین گرانش کشیده خواهد شد.

یعنی یه بار رفت و برگشت داره؟

مسما یک بار نخواهد بود چون با شتابی که گرفته و پایین میره از مرکز رد میشه و میره اما دوباره به سمت مرکز کشیده میشه و احتمالا چند بار این کار تکرار میشه تا بلاخره توی مرکز ایست کامل کنه , این چیزیه که به ذهنم میرسه , مگه اینکه اونقدر با شتاب رد بشه که تا نزدیک اون یکی سر چاه برسه و دوباره برگرده.

پرسشهای مرتبط

+7 رای
1 پاسخ 316 بازدید
...