به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا میتوان گفت کهکشان راه شیری حاصل انفجار ستاره ایست؟(به جز بیگ بنگ)

+5 رای

یهو به ذهنم رسید که شاید کهکششان راه شیری، حاصل انفجار ستاره ای که اخر عمرش هست ، باشد. اگه درست بگم کهکسان اندرومدا هم اینطور هست؟نه؟؟؟؟

پرسیده شد 8 Feb 2013 در اخترشناسی کهکشانی توسط shazde (120 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای
 
بهترین پاسخ

مانند همه‌‌‌ی کهکشان‌‌‌ها، تصور بر این است که راه شیری از رمبش یک ناحیه از جهان، با چگالی بیش از میانگین، به‌‌‌وجود آمده است. رد پاهایی از این رویداد در ویژگی‌‌‌های ستارگان محلی با سنین مختلف، باقی مانده است. این آثار، اطلاعاتی را پیرامون چگونگی تشکیل راه شیری در اختیار ما قرار می‌‌‌دهند که نمونه‌‌‌ی آن برای دیگر کهکشان‌‌‌ها در دسترس نیست.

منبع و اطلاعات بیشتر (+)

پاسخ داده شد 16 Mar 2013 توسط سعید (32,140 امتیاز)
انتخاب شده 21 Aug 2013 توسط سعید

پرسشهای مرتبط

...