به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگر در هنگام اضافه کردن محلول استاندارد به درون بورت اندکي اب درون بورت وجود داشته باشد ايا خطايي ايجاد ميشود جهت ان چيست؟

+4 رای

اگر در هنگام اضافه کردن محلول استاندارد به درون بورت اندکي اب درون بورت وجود داشته باشد ايا خطايي ايجاد ميشود جهت ان چيست؟

پرسیده شد 21 Feb 2014 در شیمی نظری توسط ناشناس

1 پاسخ

0 رای

تا حدودی بله.این خطا در آزمایشات مربوط به شیمی تجزیه یا آلی و معدنی که داده ها حساس هستند اهمیت پیدا می کنه.توصیه میشه بورت رو پیش از شروع آزمایش یکبار با محلولی که میخواید داخلش بریزید شستشو بدید.مثلا اگر استاندارد شما محلول سدیم هیدروکسید هستش یکبار پیش از شروع آزمایش درون بورت کمی محلول سدیم هیدروکسید بریزید و درون بورت رو با اون محلول کُر بدید بعد شیر بورت رو باز کنید تا مجرای انتهایی بورت هم با سدیم هیدروکسید شسته بشه.

پاسخ داده شد 8 Mar 2016 توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+1 رای
1 پاسخ 155 بازدید
...