به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا قطر بارومتر در میزان فشار هوا اندازه گیری شده تاثیر دارد؟؟؟چرا؟؟؟

+6 رای

می دانیم که قطر بارومتر هیچ تاثیری بر اندازه گیری فشار هوا ندارد اما خواهشا به صورت مفهومی و بدون فرمول توضیح دهید که چرا قطر بارومتر هیچ تاثیری بر فشار اندازه گیری شده ندارد.. در صورت امکان بعد از توضیحات می توانید فرمول ها را هم اضافه کنید.. ممنونم دوستان :)

پرسیده شد 28 Feb 2014 در شیمی نظری توسط مهسا (90 امتیاز)
ویرایش شده 28 Feb 2014 توسط مهسا

1 پاسخ

0 رای

فشار هوا موجب راندن مایع درون ظرف و در نهایت بالا آمدن مایع در لوله ی شیشه ای می شود.درست مثل این است که شما بتوانید با دستانتان بر سطح آزاد مایع درون ظرف مورد نظر فشار وارد کنید تا مایع در لوله ی شیشه ای بارومتر بالا رود.آیا قطر شیشه موثر است؟!مسلما جواب منفی است.قطر شیشه در زمانی مطرح می شود که بحث ما درباره ی نیروی دگر چسبی باشد.در این مورد اگر قطر شیشه نازک باشد آب بیشتر بالا می رود اما برعکس جیوه نمی تواند بالا برود.موفق باشید.

پاسخ داده شد 2 Oct 2014 توسط حسین جهانی (480 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+2 رای
1 پاسخ 470 بازدید
...