به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چرا آسمان آبی است؟

+5 رای

یعنی چه جوری می شود که آسمان آبی به نظر می آید؟ چرا آسمان آبی است؟

پرسیده شد 28 Dec 2014 در موارد دیگر توسط امیرحسن (250 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

هنگامي كه نور وارد جو مي شود، معمولاً به خاطر وجود مولكول هاي هوا و افشانه ها و ذرات ريز گرد و غبار و بخار آب در همه جهات پخش مي شود. آنهايي كه طول موج كوتاه تري دارند، بيشتر پراكنده مي شوند. براي همين نور آبي كه طول موج كوتاه تري دارد، ده برابر بيشتر از نور قرمز پراكنده مي شود. اگرچه رنگ بنفش نسبت به رنگ آبي طول موج كوتاه تري دارد، اما چون چشمان ما نسبت به رنگ بنفش تحريك پذير و حساس نيست، آسمان به نظرمان آبي مي رسد. موقعي كه در نهايت نور به چشمان ما مي رسد نور آبي در سراسر آسمان پخش شده است و به همين دليل آسمان به نظر آبي مي رسد.

پاسخ داده شد 30 Dec 2014 توسط alim1380 (4,060 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+8 رای
1 پاسخ 180 بازدید
پرسیده شد 19 Sep 2013 در جفرافیا توسط saeedsh (110 امتیاز)
+6 رای
2 پاسخ 836 بازدید
0 رای
0 پاسخ 98 بازدید
پرسیده شد 24 Apr 2017 در موارد دیگر توسط آران (6,020 امتیاز)
+2 رای
1 پاسخ 47 بازدید
پرسیده شد 30 Oct 2014 در موارد دیگر توسط ناشناس
...