به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

فیزیکدانان به نوشیدن قهوه علاقه دارند،گرچه قدم زدن بین آزمایشگاه ها با یک فنجان قهوه مشکل ساز است. اثر شکل فنجان،سرعت قدم زدن و دیگر متغیر ها را روی احتمال ریختن قهوه هنگام راه رفتن بررسی کنید.

+2 رای

فرکانس گام برداشتن انسان به طور معمول به اندازه نوسان طبیعی قهوه است وبا ایجاد تشدید باعث ریزش آن از لبه های فنجان میشود البته در شرایطی که قهوه در فنجان یا لیوانی ریخته شده باشد که اندازه خاصی دارد.
ترکیب اندازه لیوان،انذازه پاها و ویژگی های مایعی که درون لیوان ریخته شده،به طور معمول باعث میشود که بین گام ای هفتم تا دهم،آن را بریزید!
این پدیده را چگونه به فیزیک ربط میدهید؟
ویژگی های قهوه چیست؟
آیا چگونه گام برداشتن نیز ریطی به ریختن قهوه دارد؟

پرسیده شد 30 Jan 2015 در فیزیک کاربردی توسط ILR_79

پرسشهای مرتبط

+1 رای
0 پاسخ 35 بازدید
...