به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چگونه ازمایش را طراحی کنم تا رعد وبرق مصنوعی درست کنم؟

+1 رای

باتوجه به این که رعد وبرق بر رشد گیاهان تاثیر دارد ازمایشی طراحی کنم که این عمل را ثابت کنم ولی در درست کردن رعد وبرق برایم مشکل پیش امده است

پرسیده شد 8 May 2015 در زمین شناسی توسط fateme

1 پاسخ

+2 رای

این دستگاه از یک بوبین تسلا با قابلیت تولید ولتاژ فوق العاده بالا (در حدود میلیون ولت) با یک کلاهک فلزی تشکیل شده است. این دستگاه می­تواند جرقه­ هایی به طول حد اقل ۱ متر تولید کند. این جرقه­ها مانند یک صاعقه کوچک دیده می­شوند.

اطراف این دستگاه با یک اتاقک که عایق صوتی و الکتریکی است محصور شده است. داخل اتاقک نیز یک حصار با توری فلزی قرار دارد. با روشن شدن دستگاه در حالی که جرقه­ها از بوبین تسلا به توری فلزی داخل اتاقک برخورد می­کنند.

پاسخ داده شد 27 May 2015 توسط Hossein2015 (230 امتیاز)
...