به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

نیرو در حرکت دایره ای

+3 رای

توربیین یاصفحه ای به جرم15کیلو با شعاع25سانتی متر 700دور در دقیقه میزند،چقدرنیروتولید میکن یا بعنوان مثال چه ژنراتوری برای این توربین مناسب است؟

پرسیده شد 14 May 2015 در اندازگیری توسط ناشناس

1 پاسخ

+1 رای

اگر پرسش شما اینه که چه موتور با چه توانی برای گردش این وسیله مناسب است که می توان گفت موتوری با توان بین 40تا 60 یا 70 وات می توانه مناسب باشه (به مانند یک پنکه رومیزی) .ولی در مورد توربین نیاز به روابط پیچیده تر و کامل تری است. اگر منظور شما نیرو( گشتاور) است که این توربین تولید می کند بایید حاصلضرب ممان اینرسی جرمی اون صفح هکه احتمالا با تقریب یک دیسک می توان در نظر گرفته شه در شتاب زاویه اون برابر 8.57 نیوتن متر میشه.
enter image description here

پاسخ داده شد 22 May 2015 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
بازنگری شد 12 Jun 2015 توسط مهندس پورنگ

پرسشهای مرتبط

+1 رای
0 پاسخ 39 بازدید
پرسیده شد 26 Feb 2015 در الکتریسیته توسط SADAF
...