به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگر با تلسکوپهایی که در بازار هست به ستاره ها نگاه کنیم چه چیز مشاهده خواهیم کرد ؟ با تشکر

+1 رای

آیا فقط یک نقطه نورانی را خواهیم دید یا جزئیاتی هم قابل مشاهده هست

پرسیده شد 5 Oct 2015 در ستاره شناسی توسط علی رحمانی

2 پاسخ

0 رای

به نظر من بهتره قبل از خريد تلسكوپ، جذب گرو هاي نجوم بشي. چون رصد اسمان كار تخصصي است و نياز به ابزار درست و حسابي داره .اينكه مشخصات تلسكوپ چي باشه يا هدف شما مشاهده چه جرمي در اسمان باشه در انتخاب نوع تلسكوپ مهمه. همچنين شما به صرف قرار دادن تلسكوپ به سمت اسمان چيزي خاصي نخواهي ديد مگر در زمان و زاويه مشخص تلسكوپ خودت رو قرار بدي . در كل از منجمين اماتور شهرتون كمك بگير.

پاسخ داده شد 10 Oct 2015 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
0 رای

سلام
فاصله ستاره ها از ما آنقدر زیاد است که با تلسکوپ هم بازهم به صورت دایره های کوچک نورانی دیده میشوند . البته با تلسکوپ شما میتوانید ستاره ها را پر نور تر و کمی درشتتر ببینید . همچنین ستاره هایی که با چشم غیر مسلح دیده نميشوند با تلسکوپ دیده خواهند شد . همچنین کره ماه بسیار واضح تر و با جزئیات بیشتر مشاهده میشه .

پاسخ داده شد 15 Oct 2015 توسط سلمان (40 امتیاز)

از پاسخی که دادید ممنون و سپاسگذارم

پرسشهای مرتبط

+6 رای
1 پاسخ 169 بازدید
...