به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

نقض متفاوت بودن شعاع اتمی!!

0 رای

اگر به این باور داشته باشیم که در یک اتم اوربیتال های زیرلایه های هفت لایه ان وجود دارند چه به هنگام پرشدن ظرفیت انها چه به هنگام پر نشدن به طور مثال اوربیتال های زیر لایه 2sو2pدر یک اتم شاید پر نشده باشند ولی وجود دارند تا پر شوند مثل لیتیم که زیرلایه 2p آن پر نمی شود ولی اگر ما به ان الکترون دهیم مکانی برای قرار گیری الکترون باید وجود داشته باشد این مکان ها همان لایه ها یی است که هنوز از الکترون پر نشده اند و لایه جدیدی که ساخته نمی شود پس از قبل وجود داشته اند پس شعاع در اتم های مختلف یکسان است چراکه لایه ها در همه اتم ها با این نظریه هفت عدد و یکسانند!!!
ولیکن شیمیدان ها شعاع را در اتم های مختلف،متفاوت ارائه دادند..........چرا؟؟

پرسیده شد 23 Dec 2015 در شیمی هسته ای توسط khorram

1 پاسخ

0 رای

در صورتی که بار مؤثر هسته برای نگه داشتن الکترون در تراز اصلی کافی نباشه الکترون برانگیخته شده و به لایه ی بی نهایت می رسه فکر کنم اتم هایی که بار مؤثر هسته ضعیفی دارند قادر به نگه داشتن الکترون ها در لایه های بالا نیستند.

پاسخ داده شد 7 Mar 2016 توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+1 رای
1 پاسخ 52 بازدید
پرسیده شد 6 Nov 2015 در شیمی هسته ای توسط مریم بانو
...