به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

من هنوز جواب سوال پیشمو نگرفتم ولی این سوال هم طرح میکنم: اگه نوشته مداد وزن داره ایا رنگ با ذنگ فرق دارد برای مثال قرمز سنگین تر است یا سیاه؟

0 رای

من هنوز جواب سوال پیشمو نگرفتم ولی این سوال هم طرح میکنم: اگه نوشته مداد وزن داره ایا رنگ با رنگ فرق دارد برای مثال قرمز سنگین تر است یا سیاه؟

پرسیده شد 18 Feb 2016 در موارد دیگر توسط Bardia TLK (140 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

این پرسش پیچیده تر از اونه که بشه یک جواب بش داد. رنگ بازتاب نور از سطح یک جسم است. از طرفی رنگ مختلف مواد به خاطر ساختار مولکولی و اتمی انها می توانه باشه. مثلا با گرم کردن یک فلز رنگ اون تغییر می کند. حالا دو بحث می تونه شکل بگیره . اگر حرارت دادن به بک جسم به این معنی است که انرژی گرفته پس رنگ فرمز باید انرژی بیشتری داشته باشه. حالا ایا می توان کفت انرژی بیشتر به معنی وزن بیشتره؟ طبق فرمول اینشتین E=mc^2 بله . انرژی به جرم تبدیل میشه در نتیجه باید رنگ قرمز انرژِی بیشتری نسبت به رنگ فعلی یک فلز داشته باشد. در صورتیکه می دانیم رنگ قرمز بیشترین طول موج را در بین نور های مرئی دارد و بیشتر بودن طول موج به معنی کمتر بودن فرکانس و همچنین می دانیم طبق رابطه انرژی کوانتوم E=hv فرکانس بیشتر به معنی انرژی تابشی بیشتر است پس نور قرمز انرژی کمتری دارد و تحلیل دوم نقض تحلیل اول است.
این بحث نیاز به بررسی بیشتری دارد.

پاسخ داده شد 19 Feb 2016 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+6 رای
2 پاسخ 828 بازدید
...