به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا مواد طبیعی وجود دارند که بالقوه دارای خاصیت نانو حسگری باشندو بتوانیم از آنها برای اندازه گیری دما وگازها وغیره در لایه های زمین استفاده کنیم؟

+2 رای

مثلا نانو حسگرهایی برای اندازه گیری پیش نشانگرهای شیمیایی زلزله در لایه های زمین مانند یک نانو حسکر طبیعی برای اندازه گیری رادون در درز و شکاف های زمین آیا وجود داردو خواص دیگر

پرسیده شد 23 Jun 2016 در زمین شناسی توسط ناشناس

1 پاسخ

0 رای

بعضی تغیرات فیزیکی که هیچ حسگری نمیتونه اونا رو قبل از وقوع ثبت کنه.زلزله احتمالا یکی از همین نوع تغیراته.اما اگه تغیراتی باشن که بشه از دور احساس کرد و بشر هم بتونه تو ازمایشگاه اونا رو بسازه.میشه این احتمالو داد که در یک نقطه از مین همه شرایط ازمایشگاهی اماده بوده و همچین ماده حساسی ساخته شده.
(-:

پاسخ داده شد 2 Jul 2016 توسط badboy (10,410 امتیاز)
...