به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا بافت زیر بافت پوششی در همه موارد پیوندی است؟؟

+1 رای

❓در یک انسان سالم و بالغ , هیپوفیز میتواند در ترشح هورمونی نقش داشته باشه که به طور قطع و به صورت مستقیم در کاهش غلظت پتاسیم خون موثر باشه؟!

پرسیده شد 12 Aug 2016 در کیهان شناسی توسط بهروز (70 امتیاز)

2 پاسخ

0 رای

اولا که زیر بافت پوششی یک لایه غشا پایه داریم که بین بافت پوششی و بافت زیر غشا پایه قرار میگیره و اما پاسخ سوال شما: نه معمولا بافت پیوندی هست ولی نه همیشه...

پاسخ داده شد 26 Aug 2016 توسط سارا060 (470 امتیاز)
0 رای

در همه ی موارد یکی نیست.بعنوان مثال در سرخرگ ها و سیاهرگ ها بافت پوششی داخلی ترین بافت آن و بافت پیوندی بیرونی ترین آن است و بافت ماهیچه ای بین این دو بافت وجود داره.بافت ماهیچه ای باعث میشه رگ خاصیت ارتجاعی پیدا کنه.
البته موییرگ فقط یک لایه بافت پوششی دارد.
در قسمت هایی از قلب هم همینطوره.یعنی بافت ماهیچه های بین بافت های پیوندی و پوششی است.

پاسخ داده شد 9 Jan 2017 توسط آریانا (580 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...