به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

یک کره خالی و بدون هوا(خلاء) به شعاع r موجود است که داخل آن آینه کاری شده و 99 درصد نور را منعکس میکند:

+2 رای

الف- یک منبع نور وجود دارد. داخل کره چه اتفاقی می افتد؟ آیا نورانی تر و نورانی تر و نورانی تر میشود؟ تا کی؟ ب- n منبع تولید امواج الکترو مغناطیس در طیف وسیعی از طول موجهای مختلف وجود دارد. در اینصورت داخل کره چه اتفاقی در حال روی دادن است و در نهایت چه پیش می آید؟
(می خواهیم ببینیم اگر در یک محیط بسته خلا بصورت مدام امواج الکترمغناطیس تولید شوند و این امواج قادر به انتقال و انتشار به بیرون نباشند چه اتفاقی می افتد؟)

پرسیده شد 8 Dec 2016 در فیزیک نظری توسط bakamalat (40 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

به نظر من تولید نور ادامه خواهد داشت تا زمانی که فوتون ها پر انرژی می شوند و در اثر بر خورد با یکدیگر در عملی به نام جفت سازی یک الکترون ویک پوزیترون تولید می شود

پاسخ داده شد 8 Dec 2016 توسط علی () (7,130 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...