به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

شوره سر چیست و چگونه میشه اون رو از بین برد؟

+7 رای

آخه مامانم میگه از اعصابه

پرسیده شد 1 Oct 2013 در موارد دیگر توسط alireza.r (1,740 امتیاز)

1 پاسخ

+1 رای
 
بهترین پاسخ

اول اینکه شوره سر اصلا چی هست:

شوره سر نتیجه پوسته پوسته شدن غیر طبیعی لایه سطحی پوست سر است. شوره قطعاتی ریز، پولک مانند و تقریباً گرد است که معمولاً روی هم جمع شده و از پوست سر جدا می شود.

حالا چجوری شوره را از بین ببریم:

>زمانیکه تی شرت و پیراهن سیاه رنگ به تن می کنم روی شانه هایم شوره ها مانند برف به چشم می آیند . چکار باید بکنم؟
از یک شامپو جدید استفاده کنید ، یک شامپو ملایم و ضد شوره.شامپو را با نوک انگشتان تان به کف سر بمالید.شوره سر می تواند نتیجه اگزمای پوست سر ،خشکی پوست و... باشد. قرص های زینک هم می تواند چاره ساز باشد و باکتری های کف سر را از بین ببرد. شامپوهایی بخرید که حاوی زینک ، سلنیوم سولفاید ، سالیسیک اسید باشد ؛ هنوز سرتان شوره می زند؟
اگر پس از استفاده از شامپوهایی با فرمول های مختلف هنوز هم سرتان شوره می زند ، به یک پزشک مراجعه کنید. پزشک شما می تواند شامپویی مناسب سر شما به صورت ویژه به داروسازی سفارش دهد تا مواد مغذی و لازم موردنیاز شما در آن وجود داشته باشد و علت اصلی بوجود آمدن شوره یا سلول های مرده پوست سر شما را تشخیص دهد.

منابع : 1 - 2

پاسخ داده شد 3 Oct 2013 توسط سعید (32,140 امتیاز)
انتخاب شده 3 Oct 2013 توسط alireza.r

پرسشهای مرتبط

+8 رای
1 پاسخ 739 بازدید
...