به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آلودگی هوا چه ارتباطی به استرس و وسواس دارد؟

+5 رای

یعنی آلودگی هوا چه تاثیری بر استرس و وسواس دارد

پرسیده شد 5 Oct 2013 در موارد دیگر توسط alireza.r (1,740 امتیاز)

1 پاسخ

+1 رای

ارتباط آلودگی هوا با استرس

منابع استرس زا برای انسان را می توان به ۲ دسته تقسیم کرد؛ بیرونی و درونی. از منابع استرس زای درونی می توان به کم خوابی، کم اشتهایی، وضعیت روانی و جسمی افراد اشاره کرد و از منابع استرس زای بیرونی به آلودگی ها، ترافیک و سروصدا. آلودگی ها و شامل آلودگی هوا، آلودگی آب و آلودگی خاک می شوند. آلودگی هوا روی همه افراد، چه سالم و چه بیمار، اثر دارد و اثر عمده آن، کم شدن آستانه تحریک افراد است.

ارتباط آلودگی هوا با وسواس

مبتلایان به وسواس هم به احتمال زیاد، نگرانی های مضاعفی پیدا خواهند کرد. چنین افرادی همیشه به جسم خود توجه زیادی دارند و در شرایط آلودگی هوا، دائما فکر می کنند که بیمار شده اند. همین احساس سبب تشدید بیماری وسواس در آنها می شود و دچار نوعی «خود بیمارانگاری» خواهند شد.

منبع + اطلاعات بیشتر ( + )

پاسخ داده شد 5 Oct 2013 توسط سعید (32,140 امتیاز)
بازنگری شد 6 Oct 2013 توسط سعید

پرسشهای مرتبط

...