به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا آهن ربا امواج رادیویی را جذب می کند؟

0 رای

در کل چه چیزی امواج رادیویی را جذب می کند؟

پرسیده شد 23 May 2017 در الکتریسیته توسط دوستدار علم (230 امتیاز)

1 پاسخ

+1 رای
 
بهترین پاسخ

اصولا آهنربا با میدان مغناطیسی تعریف میشود نه موج در جواب سوال شما باید گفت شما میدانید آنتن و تیونر یک رادیو از سیم پیچ(سلف یا خود القا) بوجود آمده اند میدانید که سیم پیچ در اثر عبور جریان به آهنربای موقتی تبدیل میشود بله اینگونه میتوان گفت آهنربا (موقتی) امواج رادیویی را جذب میکند ام اگر یک آهنربای دائم داشته باشید و آنرا آزادانه در هوا نگه دارید تاثیری در جذب امواج رادیویی ندارد زیرا امواج رادیویی از آن عبور میکنند(صرفا در شرایط ذکر شده) . همان رادیو را مثال بزنم پس اگر امواج جذب آهنربا بشوند باید انتظار داشت توسط آهنربای بلندگو جذب شوند در اینصورت دیگر صدایی از رادیو شنیده نمیشود.

پاسخ داده شد 23 May 2017 توسط آران (6,020 امتیاز)
انتخاب شده 24 May 2017 توسط دوستدار علم

پرسشهای مرتبط

+1 رای
3 پاسخ 201 بازدید
...