به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

کوانتوم تئوری-اصل جهان-جاذبیت -

+7 رای

مورد آنچه اخیراً پروفسور استیون هاوکینگ در مورد اصل جهان و آغازش مطرح ساخت، و اینکه ام و کوانتوم تئوری برای تفسیر ظهور جهان از عدم کافی هستند، و اینکه آن نیاز به ظهور جهان از عدم به غیر از وجود قانون جاذبیت موجود از ابتدا بر حسب نظریه ی همه چیز یا نظریه ی ام ندارد، و اینکه جهان ممکن است بدون نیاز به فرضیه ی وجود الله ظاهر گردد، چیست؟

پرسیده شد 19 Oct 2013 در کیهان شناسی توسط ناشناس

1 پاسخ

+1 رای

سلام
اینکه پرفسور هاوکینگ نظریه خود را مبنی بر وجود خداوند عوض کرده بعید می دانم. ولی نظریه هایی که آغاز جهان را بیان می کنم منافتی با آفرینش جهان توسط خدا ندارد. زیرا نظریه های موجود ظهور جهان را با یک انفجار توجیه می کنند که بعد از ان اتقاقاتی مانند دوران گازها پس از این انفجار و به تدریج به وحود امدن جهان را بیان می کند . ولی نظریه های موجود نحوه ایجاد انفجار اولیه و دلیل ان را توضیح نداده اند . جمله "ام و کوانتوم تئوری برای تفسیر ظهور جهان از عدم کافی هستند" را که شما به نقل از پرفسور هاوکینگ بیان کرده ای تنها یک سخن محسوب می شود نه نظریه علمی چراکه دارای فرضیه اولیه نمی باشد .

پاسخ داده شد 31 Oct 2013 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

0 رای
1 پاسخ 175 بازدید
...