به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

بعضی سایت ها پشم شیشه را سرطان زا و بعضی غیر سرطان زا می دانند.کدام درست است؟

+6 رای

بعضی سایت ها پشم شیشه را سرطان زا و بعضی غیر سرطان زا می دانند.کدام درست است

پرسیده شد 24 Oct 2013 در سم شناسی توسط ناصر

1 پاسخ

+1 رای

سلام خدمت شما
پرسش خوبی را مطرح کردید. بستگی به نحوه تهیه و استفاده ان دارد. برخی پژوهشگران به عنوان مثال سازمان سلامت جهانی (منبع: http://www.bradfordinsulation.com.au/resources/product-health-safety.aspx) پس از سی سال تحقیق به این نتیجه رسید که پشم شیشه برای سلامتی خطر ندارد حال انکه برخی پژوهشگران نظیر Dr. Mercola( منبع: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/04/30/fiberglass-causes-cancer.aspx) پشم شیشه را مضر و توصیه می کند از مواد جایگزین به جای آن استفاده کنید.

پاسخ داده شد 3 Nov 2013 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+10 رای
2 پاسخ 3,774 بازدید
...