به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا پوزیترون دارای بار هسته منفی وبار مداری مثبت است؟

+10 رای

من چند روز پیش فهمیدم که یه ماده وجود داره (البته این شاید ضد ماده باشه) که بار هسته منفی دارد وبار مداری مثبت داره ولی هنوز برام مشخص نشده که این درسته یا نه من یه عکس از این اتم با میکروسکوپ گرفتم اگه میخواهید براتون بفرستم ؟
البته پوزیترون رو با پروتون اشتباه نگیرید چون پوزیترون تقریبا هم جرم الکترون است وپروتون 2000 برار سنگین تره به علاوه پروتون دارای زیرساختار کوار ک است
میشه برام مشخص کنید؟

پرسیده شد 29 Oct 2013 در دانشمند توسط سروه فرامرزی اقدم (6,070 امتیاز)
بازنگری شد 29 Oct 2013 توسط سروه فرامرزی اقدم

1 پاسخ

+3 رای
 
بهترین پاسخ

سلام
پوزیترون(positron ), پادزره الکترون است.پوزیترون در واقع ذره ای بنیادی هم وزن الکترون ولی با بار الکتریکی مثبت است. این ذره را پل دیراک , فیزیکدان نظری و ریاضیدان انگلیسی کشف کرد.بنابراین اتم نیست که هسته داشته باشد. در ضد ماده بار هسته منفی و بار ذرات مداری مثبت است که معکوس ماده‌است.البته طبق برخی نظریه تعدادی از ذرات زیر اتمی، اجزای دیگری ندارند ولی تعداد دیگر دارای اجزای دیگری هستند.

پاسخ داده شد 1 Nov 2013 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
انتخاب شده 8 Dec 2013 توسط سروه فرامرزی اقدم

پرسشهای مرتبط

+6 رای
1 پاسخ 3,686 بازدید
...