به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا شستوشو با بتادین بر درمان بواسیر اثیر دارد؟

+3 رای

شستو شو با بتادین چه تاثیری بر درمان بواسیر دارد ؟
راههای درمان بواسیر چیست؟

پرسیده شد 23 Nov 2013 در اینترنت توسط مریم ارباب (90 امتیاز)

1 پاسخ

+3 رای

سلام
بتادین ضد عفونی کننده زخم است. برخی ها معتقد هستند استفاده از ان اشکال ندارد (enter link description here) و (enter link description here) و برخی دیگر استفاده از انها را توصیه نکرده اند چرا که ایجاد الرژی می کند یا برای خانمهای حامله مضر است (enter link description here) و (enter link description here) و در کل برای این بیماری درمان دارویی و عمل جراحی وجود دارد ولی توصیه بر تغییر الگوی غذایی و شرایط استرس زا ، کاهش وزن، ورزش سبک، استحمام مناسب و لباس مناسب می باشد حتی برای چنین بیماری هایی توصیه شده است از نشستن یا ایستادن طولانی مدت روی صندلی خودداری شود و همچین اعتقاد بر این است استفاده از توالت ایرانی و ماندن بیش از حد در توالت باعث فشار زیاد به عروق ناحیه و ایجاد بواسیر می شود. هنگامی که فرد بیش از حد زور می زند خون درون عروق به دیواره ها فشار اورده و باعث گشاد شدن یا واریسی شدن عروق می شود (enter link description here).

پاسخ داده شد 4 Dec 2013 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

0 رای
1 پاسخ 814 بازدید
پرسیده شد 13 Feb 2016 در اینترنت توسط ناشناس
+2 رای
0 پاسخ 118 بازدید
+5 رای
2 پاسخ 2,921 بازدید
+1 رای
2 پاسخ 142 بازدید
...