به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

تانکری ثابت روی دو تا چرخ در خیابانی افقی و بدون شیب گذاشته ایم و عقب آن یک درپوش است.

+7 رای

تانکری ثابت روی دو تا چرخ در خیابانی افقی و بدون شیب گذاشته ایم و عقب آن یک درپوش است اگر درپوش آن را به سرعت برداریم تانکر به چه جهتی حرکت میکند؟
لطفا حرکت ان را توصیف کنید. ممنون.

پرسیده شد 1 Dec 2013 در دانشگاه توسط پوریا
بازنگری شد 1 Dec 2013 توسط سعید

2 پاسخ

0 رای

دقيقا مشخص نيست چرخ ها چطور قرار گرفته اند .ولي به هر حال در جهت عقب . اگر فرض كنيم درون تانكر مايع است؛ با باز نمودن درپوش، مايع درون ان به سمت عقب حركت ميكند و بنابراين قسمت جلوي ان سبك شده اين حركت الاكلنگي سبب حركت تانكر به عقب مي شود

پاسخ داده شد 13 Oct 2015 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
–1 رای

در حين مسابقه، اين سوال رو نپرس. خيليا سر اين سوال گير كردن، با اين كار به اونايي كه اين سوال رو خودشون حل كردن داري توهين ميكني.
بزار مهلت ارسال جوابا تموم شه، اونوقت جواب سوالا همه جا پخش ميشه.

پاسخ داده شد 4 Dec 2013 توسط لاگرانژ (70 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...