به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اساس کار زیردریایی چیست؟

+6 رای

زیر دریایی با استفاده از چه سیستمی در آب (از سطح تا عمق) جا به جا میشود؟

پرسیده شد 20 Dec 2013 در فیزیک کاربردی توسط آریان (28,220 امتیاز)

1 پاسخ

+3 رای
 
بهترین پاسخ

زیر دریایی

زیر دریایی یک نوع کشتی است که در موقع لزوم در دریا غوطه ور و حتی ته نشین شود و یا در داخل آب باقی بماند و در عمق معین و دلخواهی به هر طرف حرکت کند.زیر دریایی دارای انبار هایی پر از هوا است.در این صورت وزن آن سبک بوده و روی آب شناور می ماند.هر وقت که سر نشینان زیر دریایی بخواهند زیر آب بروند،تلمبه هاي مخصوصي را به كار مي اندازند تا انبار ها به اندازه لازم از آب پر شوند.در اين صورت وزن زير دريايي بيشتر شده،و به زير آب فرو مي رود.در عمق دلخواه اگر بخواهند به اكتشاف و مطالعه بپردازند،آب اين انبار ها را طوري ميزان مي كنند كه زير دريايي در همان عمق باقي بماند و حالت غوطه ور به خود بگيرد.اما هنگامي كه سر نشينان از كار خود فارغ شده،خيال بالا آمدن داشته باشند،باز هم به وسيله تلمبه هاي مخصوص آب انبار ها را كمي تخليه مي كنند تا وزن زير دريايي سبك شود و به سطح آب بيايد.ولي ظاهرا يك مسأله مسافران زير دريايي را به مرگ تهديد مي كند: اگر تلمبه هاي تخليه ي آب در قعر دريا از كار افتادند، تكليف سرنشينان چيست؟

ولي سازندگان زير دريايي فكر آن را هم كرده اند.بله براي روز مبادا به ته آن چند قطعه سرب آويزان شده است تا در مواقع ضروري آن ها را از زير دريايي جدا كرده و به اعماق دريا روانه سازند،در اين صورت باز هم با وجود پر بودن انبار ها،زير دريايي به سطح آب خواهد آمد.وقتي زير دريايي در عمق كمتري حركت مي كند،سر نشينان آن به وسيله ي پريسكوپ(چشم زير دريايي) مي توانند كشتي هاي روي آب را ببينند.


منبع و اطلاعات بیشتر:
اساس کار زیر دریایی - زیردریایی چگونه کار می‌کند؟ - ویکی پدیا : زیردریایی

پاسخ داده شد 20 Dec 2013 توسط سعید (32,140 امتیاز)
انتخاب شده 19 Apr 2014 توسط آریان

پرسشهای مرتبط

+7 رای
1 پاسخ 10,377 بازدید
+1 رای
1 پاسخ 536 بازدید
...