به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

قوانین سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج

دوستان محترم لطفا قوانینی که در اینجا نوشته ایم را با دقت مطالعه بفرمایید و از آنها زمان استفاده از سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج بهره ببیرید تا هم شما هم دیگر کاربران بتوانند سریعتر و بهتر به پاسخ سوالات خود برسند.
 1. هر پرسش و پاسخی که مغایر با قوانین جرایم رایانه ای ایران باشد حذف خواهد شد و حساب کاربری کاربر بعد از 2 بار تذکر مسدود می شود.
 2. کاربران می بایست در زمان ثبت نام, نام کاربری مناسبی را برای خود انتخاب کنند, در صورتی که کاربری از نام های زننده یا اشخاص سیاسی, مذهبی در نام کاربری خود استفاده کند حساب کاربری وی بدون هیچ تذکری مسدود می شود.
 3. هر گونه فعالیت تجاری و ایجاد بحث های تبلیغاتی و مرتبط با کسب درآمد در اینترنت و لینک دادن به سایت های غیر اغلاقی و تبلیغ وبلاگ و قرار دادن آدرس ایمیل در پرسش و پاسخ ها ممنوع است و بلافاصله به کاربران خاطی تذکر داده می شود و در صورت تکرار حساب کاربرای او مسدود می گردد.
 4. هرگونه پستی که باعث منحرف شدن پاسخ به پرسش اصلی شود ممنون است.
 5. کاربرانی که بیش از یک حساب کاربری در سامانه درست کند در صورت مشاهده تمام حساب های کاربری وی مسدود خواهد شد.
 6. اگر پرسش شما به هر دلیلی بسته یا حذف شد و نسبت به آن معترض هستید لطفا از طریق بخش ارسال بازخورد آن مورد را پیگیری نمایید.
 7. از نوشتن مطالب به صورت فینگلیش جدا خوداری نمایید. سوالاتی که با فینگلیش نوشته شوند بدون تذکر حذف می شوند.
 8. در هنگام ارسال سوالات و مشکلات خود از یک عنوان مناسب و مرتبط با پرسش استفاده نمایید , این عنوان می بایست کوتاه و مختصر بوده به طوری که مفهوم و منظور را برساند.
 9. لطفا در هنگام ارسال پرسش حداقل یک برچسب مرتبط به پرسش خود را انتخاب کنید و از به کاربردن برچسب های غیر مرتبط جدا خوداری نمایید.
 10. از آنجایی که در عنوان سایت هم غید شده "سامانه پرسش و پاسخ علمی " پس به این توجه داشته باشید که اینجا مکانی برای مطرح کردن پرسش های علمی است.در نتیجه در این سامانه پرسش هایی را مطرح کنید که مربوط به مسائل علمی باشند.
 11. بخشی هم برای پرسش های آزاد و متفرقه در نظر گرفتیم. فقط به این توجه کنید که پرسش هایی که در این بخش قرار می دهید نیز نباید به گونه ای باشد که باعث انحراف سامانه از هدف اصلی خود باشد.
ممکن است قوانین درج شده در آینده در جهت بهبود و رضایت کاربران سایت تغییر کند.
لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را جهت بهبود قوانین سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج از طریق بخش ارسال بازخورد سایت با ما در میان بگذارید.
...