به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

به دنبال ماده ای هستم که با گرمای زیر 50 درجه تبخیر شده ودر فضای در بسته فشار زیاد تولید کند. و مجدداً با سرد کردن آن سریع منقبض شود.

+2 رای

با سلام وعرض ادب: به دنبال ماده ای میگردم که با حرارت زیر 50 درجه تبخیر شده ودر فضای بسته فشار زیادی ایجاد کند. وقتی ظرف حاوی آن مواد را سرد کردیم سیعاً منقبض شده وچگالی آن پایین بیاید. به نظر شما بهترین ماده برای این کار چیست؟ باسپاس فراوان از پاسخ شما

پرسیده شد 20 Apr 2015 در معماهای علمی توسط fallah342 (70 امتیاز)

2 پاسخ

0 رای

اول بگو این ماده رو برای چی میخواهی بعد من احتمالا بهت میتونم بگم.

پاسخ داده شد 13 Mar 2016 توسط امین کیا (1,990 امتیاز)
0 رای

پیشنهاد من یا یک گاز از خانواده الکان هاست و یا یک ماده از برش بنزینی نفت خام.هم ارزانه و هم در دسترس.فقط نباید بهش هوا برسه که منفجر میشه.
وگرنه من دیگه چیزی رو نمیشناسم که با حرارت زیر 50 درجه کار کنه.
(-:

پاسخ داده شد 13 Mar 2016 توسط badboy (10,410 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...