به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگر در یک اتاق کاملا بسته لامپی را روشن کنیم و بعد خاموش کنیم نور لامپ کجا میرود و چه میشود؟

+1 رای

یعنی باید همچنان بعد از خاموشی هم اتاق روشن بماند(طبق قانون پایستگی هیچ چیز از بین نمیرود) پس آیا نور از بین میرود یا به شکلی دیگه تبدیل میشه?

پرسیده شد 18 Jul 2016 در فیزیک ذرات توسط ناشناس

1 پاسخ

+1 رای

در اینجا نور با برخورد به اجسامی مثل دیوار جذب میشود.(بازده 100 هم نداریم.یعنی نمیشه نور به دیوار بخوره و کامل بازتاب بشه)در انتها در هر بار برخورد نور با دیوار مقداری از اون جذب و به انرژی تبدیل میشه.نوری که بازتاب شده باز میخوره به دیوار مقابل و اونم مقداریش جذب مبشه.این فراین اینقدر ادامه پیده میکنه تا تقریبا میزان نور به 000 میرسه.
(-:

پاسخ داده شد 20 Jul 2016 توسط badboy (10,410 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...