به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

فرض کنیم یک کپسول داشته باشیم که ذوب نشود بعد درون آن را فلز آهن بگذاریم و آن را در کوره ای که دمای آن از دمای تبخیر فلز آهن بالاتر باشد قرار دهیم آیا بخار آهن در آن مثل گاز فشرده می شود یا نه؟

0 رای

آیا آهن بخار شده در آن مثل گاز فشرده میشود یا نه؟ حالت آن چگونه است؟

پرسیده شد 4 Aug 2016 در معماهای علمی توسط shahab (240 امتیاز)
بازنگری شد 4 Aug 2016 توسط shahab

3 پاسخ

0 رای

راهنمایی : فلزات در فاز بخار همگی تک اتمی اند ولی گاز های غیر نجیب نه و علاوه بر حرکت جنبشی حرکت وضعی و چرخشی دارند.

پاسخ داده شد 4 Aug 2016 توسط shahab (240 امتیاز)
0 رای

اگر مقداری از فضای کپسول توسط اهن و بقیه هیچی نباشه(خلا باشه)اهن اول افزایش حجم میده بعد مایع میشه بعد افزایش حجم میده بعد گاز میشه.حالا شما یه گازی داری دقیقا مثل گاز های دیگه که فقط داغه.حالا شما اگه این گازو فشرده کنی تا یه چایی فشرده میشه اما به شدت گرما ازاد میکنه بعد ادامه میده به فشرده شدن تا زمانی که مایع بشه بعد دوباره ادامه میده تا جامد بشه.

پاسخ داده شد 13 Aug 2016 توسط badboy (10,410 امتیاز)
0 رای

فشار کپسول باعث افزایش نقطه تبخیر آهن می شود و آهن مایع می ماند تا زمانی که کپسول منفجر شود و پس از آن نیز بستگی به دما دارد

پاسخ داده شد 31 Oct 2016 توسط احسان قادری (310 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...