به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

الکترون ها به دور اتم میچرخند انرژی خودشان را از دست نمیدن چرا ؟

+3 رای

الکترون ها به دور اتم میچرخند انرژی خودشان را از دست نمیدن چرا ؟

پرسیده شد 29 Aug 2016 در شیمی نظری توسط سارا060 (470 امتیاز)

یه نکته از یکی از اساتید شیمی یاد گرفتم که می گفت طبق نظریه اوربیتالی الکترون دور هسته نمیچرخه بلکه در محدوده اوربیتالی معین خودش (مثلا S,P,D) حرکت می کنه و حتی ممکنه تا نزدیک هسته هم بره و برگرده.مثلا در اوربیتال s

2 پاسخ

0 رای

نیرویی که هسته اتم بر الکترونها وارد می‌کند، انرژی لازم جهت گردش الکترونها پیرامون هسته را فراهم می‌کند و چون تحت تاثیر نیروی خارجی نیست به حرکت ثابت خودش در مدار خودش ادامه می دهد ( طبق قانون نخست نیوتن) بنابراین چناچنه تخت تاثیر نیروی خارجی نباشد نیازی به صرف انرژی هم ندارد.

پاسخ داده شد 4 Sep 2016 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
0 رای

باید جذب هسته بشن و لی به دلیل چرخش در مدار های مشخص به دور هسته نیروی گریز از مرکز به وجود میاد ... انرژی از الکترون نی .

پاسخ داده شد 6 Dec 2016 توسط mobin79 (10,310 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+2 رای
3 پاسخ 1,414 بازدید
پرسیده شد 6 Dec 2016 در کیهان شناسی توسط mobin79 (10,310 امتیاز)
...