به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگر بچه ای با وزن 2 کیلو بغل مادرش در یک ماشین باشد که با سرعت 700 میرود و ماشین به مانعی برخورد کند و مادر بتواند بچه را کنترل کند وزن بچه در لحظه ی برخورد چه قدر است؟

+1 رای

اگر بچه ای با وزن 2 کیلو بغل مادرش در یک ماشین باشد که با سرعت 700 میرود و ماشین به مانعی برخورد کند و مادر بتواند بچه را کنترل کند وزن بچه در لحظه ی برخورد چه قدر است؟

پرسیده شد 9 Apr 2017 در فیزیک کاربردی توسط مهسا محمودیان (30 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

سرعت ماشین 700کیلومتر در ساعت یعنی 194.4 متر در ثانیه این سرعت در واقع سرعت تمامی سرنشینان هم میباشد شما در مساله مسافت تا مانع را مشخص نکرده اید(فرض X) همچنین فرض میکنیم حرکت با شتاب ثابت است و راننده ترمز نمیکند (شتاب بر فرض a) طبق رابطه (v^2 = v0^2 + 2a (x - x0
v0=x0=0 یعنی شتاب a=v^2/2x حالا نوبت قانون دوم نیوتن است F=M*a ( یعنی وزن ماشین بعلاوه وزن سرنشینان ضرب در مقدار a و نهایتا مقدارنیروی F بدست میاد حالا اتوموبیلی دارید که با این نیرو به مانعی (مانع ثابت ) برخورد میکند حالا نوبت قانون سوم نیوتن است یعنی پس از برخورد مانع هم همان نیرو را به ماشین و طبعا سرنشینان آن وارد میکند این به این معنی هم است که مادر برای نگهداشتن کودک خود باید بتواند بر آن نیرو ی F- را وارد کند یعنی وزن ظاهری کودک در لحظه برخورد= وزن ماشین +2 (وزن واقعی کودک)

پاسخ داده شد 9 Apr 2017 توسط آران (6,020 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...