چرا نمی توان با اعمال فرآیند اندازه گیری بر روی یک اتم، کپی دقیقی از آن ساخت؟

+5 رای

چرا نمی توان با اعمال فرآیند اندازه گیری بر روی یک اتم، کپی دقیقی از آن ساخت؟ و چرا یک اتم، شکل کاملا مشخصی ندارد؟

پرسیده شد 4 اسفند 1392 در مکانیک کوانتوم توسط آرش اهل دل (7,740 امتیاز)

4 پاسخ

0 رای

من مطمین نیستم ولی فکر می کنم به دلیل اینه که ذرات اتم بی نهایته یعنی هسته اتم هم به ذرات کوچکتر و آن ذرات هم به ذرات کوجکتر تقسیم می شوندو همین طور تا بی نهایت ...... همیشه ذره ای ریز تر وجود دارد در نتیجه کپی دقیق آن ممکن نیست
البته من مطمین نیستم

پاسخ داده شد 5 دی 1394 توسط رومینا1 (1,060 امتیاز)
بازنگری شد 5 دی 1394 توسط رومینا1
0 رای

امكانپذير است ونياز به پيشرفت علمي وتكنولوژيكي بشريت دارد تابا مدلسازي تعداد مشخص ذره هاي زير اتمي وتارهاي مرتعش آنها والگوسازي همنواي فركانس آنها وترجمه ي آنها به اتم ديگري صورت بپذيرد. البته بيشتر دانشمندان در نظريات تله پورت، احتمال سفرهاي فضايي انسان با تكنيك كپي برداري اتمي را در آينده اي نه چندان دور محتمل مي دانند.

پاسخ داده شد 11 دی 1394 توسط علي مهتاك (540 امتیاز)
0 رای

ذرات تشکیل دهنده اتم از جمله الکترون مشمول اصل عدم قطعیت میشند که میگه اگر بخوایم برای مثال مکان الکترون رو با دقت بالا تعیین کنیم در تعیین سرعت دچار خطا میشیم و اگر بخوایم سرعت اون رو با دقت بالا تعیین کنیم در تعیین مکانش دچاز خطا میشیم.تصور کنید یک ماشین با سرعت 400 کیلومتر بر ساعت از مقابل شما رد میشه.در این شرایط تعیین مکان ماشین در یک لحظه بسیار دشواره چه برسه به الکترون که با سرعت بسیار زیاد تری در حال حرکت هست.شاید به این دلیل هستش که تعیین مدل معینی از اتم با دقت بالا زیاد ممکن نیست.حتی در مدل های اتمی پیشرفته عصر حاضر هم مکان دقیق الکترون قابل تعیین نیست بلکه از نمودارهای احتمال حضور الکترون در موقعیت های معینی اطراف هسته استفاده میشه و به اصطلاح دانسیته احتمال حضور الکترون در برخی نقاط در اطراف هسته بیشتره.

پاسخ داده شد 18 اسفند 1394 توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)
0 رای

داداش من هر دستگاهی خطا داره.حالا شما هرچقدر هم روی اتم زوم کنی اخرش یه خطا درست میشه.
در ضمن اتم های یک عنصر با عدد جرمی برابر.تقریبا شبیه همن.با این تفاوت که شاید گردشی که این اتم در الکترون هاش داره اون یکی اتم دویست سال پیش داشته.
(-:

پاسخ داده شد 27 فروردین 1395 توسط badboy (10,410 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+4 رای
1 پاسخ
658 بازدید
+4 رای
1 پاسخ
329 بازدید
0 رای
1 پاسخ
149 بازدید
+5 رای
2 پاسخ
439 بازدید
+1 رای
1 پاسخ
22 بازدید
...