به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چه مقدار از آب اکسیژنه 15 درصد را با آب اکسیژنه 35 درصد مخلوط کند تا در نهایت 200 میلی لیتر آب اکسیژنه با غلظت 20 درصد داشته باشد؟

0 رای

500 میلی لیتر از آب اکسیژنه به غلظت 15 درصد حجمی/حجمی در آزمایشگاه موجود است. مسئول آزمایشگاه قصد دارد 200 میلی لیتر محلول آب اکسیژنه با غلظت 20 درصد از محلول 15 درصد بسازد. ذکر این نکته ضروری است که محلول آب اکسیژنه غلیظ با غلظت 35 درصد به میزان کافی در آزمایشگاه موجود است اما به جهت صرفجویی هدف این است که بجای آب مقطر از آب اکسیژنه 15 درصد جهت رقیق سازی آب اکسیژنه غلیظ استفاده شود. چه مقدار از آب اکسیژنه 15 درصد را با آب اکسیژنه 35 درصد مخلوط کند تا در نهایت 200 میلی لیتر آب اکسیژنه با غلظت 20 درصد داشته باشد؟
در صورت سوال ذکرگردیده به جهت صرفجویی و از آنجایی که آب مقطر ارزانتر از آب اکسیژنه 15 درصد می باشد پس چرا به جهت صرفجویی؟
از آنجایی که آب اکسیژنه ماده ای ناپایدار بوده و نمیتوان در بلند مدت آنرا نگهداری نمود و اشعه ماوراء بنفش باعث خراب شدن و کاهش درصد این ماده می شود لذا منظور از صرفجویی صرفا دور نریختن آب اکسیژنه 15 درصد بوده و هدف استفاده از این ماده بوده و منظور این نبوده که آب مقطر گرانتر از آب اکسیژنه می باشد.

پرسیده شد 26 Feb 2017 در شیمی نظری توسط ناشناس

پرسشهای مرتبط

...