به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

ميزان اندازه اب در رطوبت هوا

0 رای

ميخواستم بدونم در يك مكعب ١*١ كه ٨٠٪‏ رطوبت دارد چه مقدار اب وجود دارد؟؟پرسیده شد 9 ماه پیش در موارد دیگر توسط وهاب بنكيش (20 امتیاز)

دمای داخل مکعب چه اندازه است؟

1 پاسخ

0 رای

فرض کنیم دمای داخل مکعب ثابت و جنس مکعب طوری است که رطوبت را جذب نمیکند و فرض میشود که یک فرایند بی دررو است .چون رطوبت یعنی میزان بخار آب در واحد حجم پس 80 درصد از حجم 1 متر مکعب را بخار آب فرا گرفته همچنان فرض کردیم دما ثابت است و دمای بخار آب 100 درجه سانتیگراد است چون فرایند بی دررو و مکعب هم جاذب رطوبط نیست پس طبق قانون بقای ماده تمامی بخار آب برابر همان حجم آب است یعنی 80 درصد مکعب را آب فرا گرفته یعنی 0.8 حجم مکعب را آب فرا گرفته.

پاسخ داده شد 9 ماه پیش توسط آران (6,020 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+1 رای
1 پاسخ 3,448 بازدید
+1 رای
1 پاسخ 100 بازدید
پرسیده شد 24 Feb 2016 در موارد دیگر توسط ناشناس
...