به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگه در یخچال باز باشه باعث خنك شدن اتاق میشه حتی ١ درجه كاهش دما میدهد؟

+5 رای

اگه در یخچال باز باشه باعث خنك شدن اتاق میشه حتی ١ درجه كاهش دما میدهد؟

پرسیده شد 31 Dec 2013 در فیزیک کاربردی توسط bayat71mohamad (8,810 امتیاز)

1 پاسخ

+3 رای
 
بهترین پاسخ

خیر- باعث میشود دمای اتاق کمی بالاتر برود زیرا اگر در یخچال باز باشد موتور یخچال دیرتر خاموش می شود یا اصلا خاموش نمی شود و گرمایی که موتور یخچال تولید می کند بیشتر از مقداری است که هوا را خنک میکند در نتیجه دمای اتاق بالاتر میرود.
ولی اگر موتور یخچال و میله های پشت یخچال ( میله هایی که گرمای درون یخچال را به بیرون هدایت میکنند) را در بیرون اتاق و قسمت داخلی یخچال را درون اتاق قرار دهیم هوای اتاق خنک می شود. تقریبا مانند کولر گازی عمل می کند ولی چون موتور یخچال برای این کار ساخته نشده است اگر دائما کار کند ممکن است بسوزد.

پاسخ داده شد 31 Dec 2013 توسط احمدرضا (760 امتیاز)
انتخاب شده 1 Jan 2014 توسط bayat71mohamad

پرسشهای مرتبط

+5 رای
1 پاسخ 159 بازدید
...