به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

آیا میتوان لباس عایق صوتی اختراع کرد ؟

+13 رای
بنا به تحقیقاتم در بیمارانی به دلیل صدای دستگاه گوارش و....حاضر به حضور در جامعه نیستند وزندگی اجتماعیشان خراب میشود این لباس میتواند زندگی اجتماعی را به این افراد بازگرداند
پرسیده شد 24 Aug 2012 در صداشناسی توسط ناشناس

1 پاسخ

+3 رای

تا به حال به این فکر نکرده بودم بله این یکی از معضلات مردم می باشد.

من اطلاعات زیادی راجع به عایق های صوتی ندارم ولی تا جایی که می دانم امواج صوت از طریق هوا مسیر خود را دنبال می کنند و اگر بتوان مرز کاملی بین هوای داخل لباس که با بدن تماس دارد و هوای بیرون لباس ساخت این امکان وجود دارد تا بتوان جلوی صوت را گرفت.

با توجه به پیشرفت در علم نانو و زیر شاخه های این علم نوظهور در آینده نزدیک با الیاف هایی روبرو می شویم که منافظ بین تار و پود آنها در حد صفر خواهد بود و مانع عبور جریان هوا می شوند.

پاسخ داده شد 24 Aug 2012 توسط سعید (32,140 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

+13 رای
1 پاسخ 962 بازدید
+6 رای
1 پاسخ 392 بازدید
+10 رای
2 پاسخ 641 بازدید
0 رای
1 پاسخ 521 بازدید
...