به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چرا هسته و جوشن را بصورت ورقه ورقه میسازند

+9 رای
پرسیده شد 9 Apr 2013 در الکتریسیته توسط حبیب (160 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای
 
بهترین پاسخ

در هسته ترانسفورماتور ها به دلیل تغییرات متناوب میدان مغناطیسی جریانی گردابی به نام جریان فوکو جاری می شود.
اگر هسته ترانسفورماتور را هسته ای آهنی و یکپارچه انتخاب کنیم هسته پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل وجود جریان فوکو داغ شده و باعث هدر رفتن انرژی و سرانجام سوختن ترانسفورماتور می شود.
اما اگر هسته آهنی قبلی را با هسته ای مورق که ورقه های آن از یکدیگر عایق شده اند تعویض کنیم خواهیم دید که هسته ترانسفورماتور دیگر به اندازه هسته قبلی داغ نمی شود.
استفاده از هسته مورق باعث می شود تا جریان های گردابی کمتری در هسته ایجاد شود و در نتیجه هسته گرم نشود و راندمان ترانسفورماتور افزایش یابد.

پاسخ داده شد 10 Apr 2013 توسط سعید (32,140 امتیاز)
انتخاب شده 26 Jul 2013 توسط سعید

پرسشهای مرتبط

+10 رای
0 پاسخ 410 بازدید
0 رای
0 پاسخ 138 بازدید
...