به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

اگر نیروی اصطکاک نبود چه اتفاقی می افتاد؟

+2 رای

اگر نیروی اصطکاک نبود چه اتفاقی می افتاد؟

پرسیده شد 14 May 2014 در فیزیک کاربردی توسط ناشناس
ویرایش شده 4 Aug 2014 توسط آریان

2 پاسخ

+1 رای

قانون دوم نیتون میگه که:F=m*a یعنی برآیند نیرو های وارد بر یک جسم به نسبت جرم اون بهش شتاب میده.مثلا اگه برآیند نیرو های وارد بر یک جسم 2 کیلو گرمی برابر 4Nباشه شتابش برابر 2 متر بر مجذور ثانیه میشود.حالا اگه نیرویی به اسم اصطکاک نباشه برآیند این نیرو ها هیچگاه صفر نمیشه یعنی شتاب جسم صفر نمیشه!به زبان ساده تر در این حالت هیچگاه جسم حالت حرکت خودشو از دست نمیده!!!(قانون اول نیوتون)

پاسخ داده شد 1 Oct 2014 توسط حسین جهانی (480 امتیاز)
0 رای

برخی مواد واجد این خاصیت هستند که بهشون ابرسیال گفته میشه.یکی از ابرسیال های رایج هلیوم-4 هستش که از رساندن گاز هلیوم به دمای حدود 2-4 درجه کلوین بدست میاد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/ابرشاره

پاسخ داده شد 8 Mar 2016 توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...