به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چگونه میتوان در فرآیند ریخته گری دقیق،فلز بارگذاری شده را در حین ذوب از گزند اکسید شدن و تشکیل آخال دور نگه داشت؟

0 رای

با سلام خدمت هم انجمنی های گرامی.
بنده با حداقل امکانات موجود سعی دارم ریخته گری در مقیاس کوچک انجام بدم.(برای مثال ذوب فلزات در اندازه های 5 یا 10 گرم)ابزارهام فقط شامل بوته استیل و یک گاز پیک نیکی و قالب های فلزی شیرینی پزی هستش.از فلزات زود ذوب مثل قلع و سرب استفاده می کنم.ممکنه راهی به من پیشنهاد کنید که فلزات رو در حین ذوب از اکسید شدن تا حد امکان دور نگه دارم؟با توجه به اینکه بوته استیلی که استفاده می کنم روباز هستش و نمیتونم از ترفند گاز بی اثر استفاده کنم میخواستم بدونم راه حل شما چیه؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

پرسیده شد 11 Feb 2017 در متالوژی(فلز شناسی) توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...