به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

چرا جاذبه روي هوا و گاز ها اثر ندارد؟

0 رای

چرا جاذبه روي هوا يا گازهاي ديگر اثر ندارد مگر هر چيزي كه وزن داشته باشه جاذبه روي اون اثر نمي گذارد؟

پرسیده شد 11 Mar 2017 در اینترنت توسط حامد صفايي (40 امتیاز)
بازنگری شد 11 Mar 2017 توسط حامد صفايي

1 پاسخ

–1 رای

داداش تاثیر داره خوبم داره.وگرنه اون چیزی که بعث زنده موندنته و بهش میگیم فشار هوا اصلا وجود نداشت

پاسخ داده شد 12 Mar 2017 توسط badboy (10,410 امتیاز)

پس چرا حركتشون روبه بالاست يعني به طرف جاذبه جذب نميشن؟

با سلام.
حق با شماست حرکت رو به بالا هست اما تا کجا رو به بالا میرن؟آیا شما میتونید یک بادکنک هلیومی یا هیدروژنی درست کنید که از جو زمین خارج بشه و مثلا به سمت ستاره شمالی حرکت کنه؟خب اینطور نیست.جاذبه وارد شده بر اجسام با جرم اونها در ارتباطه و چون گاز ها تراکم جرمی بسیار پایینی دارند یعنی جرمشون در واحد حجم بزرگتری پخش شده بنابراین تاثیر جاذبه روی اونها مانند تاثیر جاذبه روی یک جسم متراکم مثل یک تکه فلز یا چوب نخواهد بود.بنابراین گازها میتونند تا حدودی از جاذبه فرار کنند.به نظر من اینکه میبینید گازی مثل هلیوم میتونه صدها متر در جو زمین بالا بره به خاطر این هستش که در قیاس با هوا خیلی سبک تره.هوا از حدود 78 درصد نیتروژن و 21 درصد اکسیژن ساخته شده و این دو گاز به تنهایی خیلی از هلیوم سنگین تر محسوب میشند.

...