به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

مقدار آب موجود در کره زمین همواره ثابت است یا خیر؟

+1 رای

با سلام خدمت خوانندگان گرامی.
آیا مقدار آبی که در چرخه آب در حال گردش است از بدو تشکیل چرخه آب ثابت بوده یا به چرخه آب هر چند وقت یکبار مقداری آب اضافه می شود؟
از آنجایی که به غیر از واکنش سوختن هیدروژن و اکسیژن،واکنش های دیگری در طبیعت علی الخصوص در جهان زنده وجود دارد که منجر به تشکیل آب می شود؛آیا میتوان گفت مقدار قابل توجهی آب از طریق این واکنش ها به چرخه آب اضافه می شود و در واقع مقدار آب موجود در چرخه با گذر زمان زیاد و زیادتر می شود؟

پرسیده شد 5 May 2017 در زمین شناسی توسط ِD.amir (3,650 امتیاز)

1 پاسخ

0 رای

خیر ثابت نیست .عواملی از جمله گرمایش زمین ذوب شدن یخهای قطبی برداشت بی رویه از منابع آبی و بسیاری عوامل انسانی و ژئوفیزیکی دیگر در این امر دخیل هستند.

پاسخ داده شد 5 May 2017 توسط آران (6,020 امتیاز)

پرسشهای مرتبط

...