به سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج خوش آمدید. با ثبت نام در سامانه و طرح پرسش جدید یا پاسخ به سوالات بی پاسخ کار را شروع کنید
سوالات علمی خود را می توانید در نسخه جدید دنوج مطرح نمایید. http://dnoj.ir/questions/
سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج پاسخ پرسش های علمی شما را می داند. شما در این سامانه سوالات علمی خود را در موضوعات مختلف علمی می پرسید, سپس کاربرانی که جواب سوال شما را می دانند در کوتاهترین زمان ممکن به سوال شما جواب می دهند. اینگونه هم شما که سوالی در ذهنتان شکل گرفته است به پاسخ سوال خود می رسید و هم دوستانتان که پاسخ سوالات شما را می دانند دانش خود را محک می زنند و با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند.
سوالات,انتقدات و پیشنهادات خود درباره سامانه پرسش و پاسخ علمی دنوج را در این دسته مطرح کنید.

پهنای باند سنسورچیست؟

+3 رای

سلام میشه لطفا کمکم کنید من میخوام بدونم پهنای باند سنسور چیست و چطور محاسبه میشه؟

پرسیده شد 12 Nov 2013 در الکتریسیته توسط ناشناس

1 پاسخ

+1 رای

خروجی برخی سنسور ها بصورت سیگنال دیجیتال PWM است. بدین معنی که پهنای پالس خروجی هر محور متناسب با شتاب آن محور تغییر می‌کند. پالس PWM به راحتی بوسیله میکروکنترلر قابل اندازه‌گیری است. بنابراین برای اندازه‌گیری شتاب به مبدل آنالوگ به دیجیتال نیاز نخواهید داشت. با استفاده از یک مقاومت خارجی RSet می‌توانید پریود سیگنال خروجی را بین 0.5 میلی ثانیه تا 10 میلی ثانیه تنظیم کنید. حتی می‌توانید از پایه های XFilt و YFilt خروجی ولتاژ آنالوگ داشته باشید. با فیلترکردن سیگنال خروجی PWM هم می‌توان خروجی سنسور را به ولتاژ آنالوگ تبدیل کرد. از طریق پایه CX و CY و از طریق خازن‌های خارجی می‌توان پهنای باند سنسور را بین 0.01 هرتز تا 5 کیلوهرتز تنظیم کرد.

پاسخ داده شد 17 Feb 2014 توسط مهندس پورنگ (26,950 امتیاز)
...